21.05.2025 Varia

Goed nieuws uit Kasese Oeganda

Vastenactie 2025

Ik schreef u een tijdje geleden over onze Vastenactie-campagne. Misschien herinnert u zich Mary Biira nog, van onze lokale partner RUGLI in Kasese, Oeganda? Ze ontwikkelde een methode om briketten te maken van organisch afval, zoals bananenschillen en maiskolven. Deze briketten zijn een goedkoper alternatief voor houtskool en sprokkelhout en ze branden bovendien veel schoner. Vrouwen gebruiken ze om hun dagelijkse maaltijd op te koken.

We ontvingen onlangs een enthousiaste update uit Oeganda. Ik neem u graag mee in de belangrijkste resultaten:

200 nieuwe vrouwen hebben een training gevolgd om briketten te maken;

vier nieuwe fabriekjes zijn opgestart met nieuwe persen en verkolers;

de productie is gestegen van 2,5 ton naar maar liefst 17 ton;

1600 huishoudens koken nu al op briketten.

De ervaring van Dorothy:

Dorothy is een van de vrouwen die een eigen fabriekje is begonnen. Ze vertelde dat ze eerst wat geld verdiende met sprokkelhout, maar dat leverde niets meer op: iedereen was overgestapt op briketten! Dorothy volgde een training bij RUGLI en ze verdiende al snel meer dan met hout sprokkelen.

Met een gunstige lening kon ze een brikettenpers kopen. Nu heeft ze grote plannen en kan ze wel vier tot zes jonge meiden aan het werk helpen.

Het brikettenproject van RUGLI heeft een mooie vlucht genomen, Dorothy's reactie zegt alles: “Bedankt Vastenactie, ik heb nu zelf alle mogelijkheden in handen om genoeg geld te verdienen!”

Het is mede dankzij uw steun dat vrouwen als Dorothy nu grote stappen kunnen zetten op weg naar economische zelfstandigheid. Daarvoor wil ik u heel hartelijk danken, want daar doen we het uiteindelijk voor: mensen een klein duwtje in de rug geven, zodat ze daarna zelf verder kunnen!

Hartelijk dank voor uw betrokkenheid,

Met vriendelijke groet,

Marc Bollerman

Directeur Vastenactie

Update Oeganda