Filmserie over het leven van Teresa van Avila
Als vervolg op de presentaties van afgelopen voorjaar over de boeken van Teresa van Avila willen we vanaf 18 september een film serie vertonen over haar leven en dan met name over haar laatste levensjaren.
In die periode begint ze met haar hervormingen en stichtingen van kloosters gebaseerd op de oorspronkelijke regel van de berg Karmel.
Laat u inspireren door deze bijzondere vrouw die, naast een intens gebedsleven, ook met haar voeten in de klei stond en zich zeer bewust was van de onderdanige positie van de vrouw in kerk en maatschappij. Zij had daar ook kritiek op en kreeg het aan de stok met overheden, kerkelijke hoogwaardigheidsbekleders en met name ook de inquisitie.
Ze was een groot voorstander van het innerlijk, beschouwend gebed en heeft daar veel over geschreven. Dat werd in de tijd niet geschikt geacht voor vrouwen…zij moesten zich alleen toeleggen op het mondgebed. Zij was ook een krachtige, moedige vrouw die zich niet uit het veld liet slaan door tegenslagen. Zij was ervan overtuigd dat ze een missie te volbrengen had.
Ze heeft 17 kloosters gesticht die terugkeerden naar de oorspronkelijke regel van de Karmel en deze monialen gingen verder onder de naam ongeschoeide Karmelieten.
De serie omvat 8 films van ongeveer 50 minuten die we zullen vertonen op 8 opeenvolgende vrijdagochtenden.
Start: vrijdag 18 september (zie het activiteitenoverzicht voor de andere datums)
Programma:
09:00 uur: stil gebed
09.30 uur: H. Mis
10:20 uur: film
Na de film is er gelegenheid om met elkaar van gedachten te wisselen.
Locatie : Jozefzaal - Maria van Jessekerk, Delft